e – stránky pro seniory

http://www.e-senior.cz

Na portálu e-Senior naleznete informace o nabídce Univerzit třetího věku, včetně virtuálních kurzů, pro on-line studium přes internet. Pro registrované seniory portál slouží jako studijní a komunikační prostředí.

http://www.dobrovolnik.cz/

Portál www.dobrovolnik.cz je servisní a informační portál o dobrovolnictví v České republice. Vznikl v březnu 2001 a do roku 2011 vstupuje ve zcela nové podobě. Současně se stává oficiálním internetovým portálem pro Evropský rok dobrovolných činností na podporu aktivního občanství zkráceně Evropský rok dobrovolnictví (ERD 2011) v České republice.

http://www.helpnet.cz

Informační portál pro osoby se specifickými potřebami.

http://www.pecujici.cz

Pečující on-line. Staráte se o starší osobu a nevíte si rady? K dispozici jsou vám rubriky Poradna, Vaše příběhy, Publikace, Příručky ke stažení, Kde hledat pomoc.

http://www.seniortip.cz

Internetový magazín nejen pro seniory. Čtvrtletně vychází tiskem Zpravodaj SeniorTip a je distribuován na území celého Moravskoslezského kraje. V úplné podobě je převáděn do elektronické formy, kterou můžete získat na této stránce.

http://www.zivot90.cz

Stránky občanského sdružení Život 90 obsahují diskusní fórum pro seniory,  ukázky z časopisu Generace a informace o dalších aktivitách sdružení.

http://www.elpida.cz

Stránky představují programy obecně prospěšné společnosti, která pomáhá seniorům. Patří k nim mimo jiné Linka seniorů, linka důvěry pro seniory (bezplatná služba na čísle 800 200 007), čtvrtletník Vital plus a další.

http://www.cohousing.cz

Cohousing je způsob bydlení, který kombinuje osobní nezávislost s výhodami života v užším společenství lidí, kteří se vzájemně znají, své společenství vědomě budují a považují ho za podstatnou součást svého života. Je určen pro seniory a jeho základní princip spočívá ve sdružení privátních a společně vlastněných prostor a ve sdílených aktivitách. Pro zájemce o takové společenství vznikly stránky, jejichž cílem je šíření myšlenky cohousingu v ČR.

http://www.vstupujte.cz

Informační server nejen pro seniory – provozuje občanské sdružení pro podporu psychosociálních aktivit Remedium Praha. Nabízejí literární dílnu, občanskou poradnu, seznámení, inzerci, fotogalerii.

http://sedesatka.cz

Provozovatelem webu Šedesátka je pardubické občanské sdružení CENTRED. Web se člení do rubrik Aktivní senior, Senior v nesnázích, Senior v rodině, Senior v regionu, Diskuze a Zápisníky.

http://www.seniorportal.cz

Portál zaměřený na čtyřmilionovou skupinu lidí – kategorii 50 a více let. Pro zaregistrované čtenáře má výhodné akce a slevy na nejrůznější produkty.

http://www.tretivek.cz

Pro důchodce a seniory. Portál, který provozuje Mgr. Vlasta Otychová s týmem dobrovolných spolupracovníků, se tematicky člení do řady rubrik. Nejvíce vyhledávané jsou články o zdraví a soutěže, v nichž je možné vyhrát zajímavé ceny. V rubrice Zeptejte se odpovídají na dotazy čtenářů lékaři, psychologové a odborníci na počítače.