E-časopisy pro seniory

E-časopisy pro seniory:

 

Moravský senior: magazín pro poutavé čtení a volný čas. Distribuční místa Bruntál: Infocentrum, Klub seniorů, Centrum sociálních služeb pro seniory Pohoda, Prodejna ESO Vlasta, Prodejna Hruška.  Online vydání : aktuální číslo a kompletní archiv najdete na  http://www.moravskysenior.cz

Vital plus Internetová verze oblíbeného časopisu, který se věnuje postavení seniorů ve společnosti. Obsahuje rozhovory a témata, která si jinde nepřečtete : http://www.vitalplus.org

Zpravodaj Senior Tip periodikum, vydávané Společností senior, občanské sdružení za přispění grantu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostravy a Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Vychází čtvrtletně tiskem a je distribuován na území celého Moravskoslezského kraje. V úplné podobě je převeden do elektronické formy, kterou můžete získat na této stránce: http://www.seniortip.cz/?module=zpravodaj

Revue 50+ Časopis pro seniory – aktivní život po padesátce. Tištěná verze REVUE 50+. Na Internetu je uvedena jen část článků z časopisu. Předplatné časopisu. Časopis k zapůjčení – Městský úřad, Komunitní plánování sociálních služeb.  http://www.seniorrevue.cz

GENERACE Celobarevný dvouměsíčník. Magazín GENERACE je v České republice nejdéle vycházející časopis pro seniory .Na tomto místě si můžete pravidelně přečíst vybrané části z obsahu nového čísla časopisu.   http://www.seniorum.cz/hlavni-stranka

Šťastní senioři.cz Senioři by se měli věnovat svým zálibám a právě pro radost seniorů byl založen tento nový internetový časopis. Každý všední den přináší svým čtenářům nový článek a zajímavosti na adrese: http://www.stastniseniori.cz

 

Další webové stránky pro seniory:

 

http://www.e-senior.cz

Na portálu e-Senior naleznete informace o nabídce Univerzit třetího věku, včetně virtuálních kurzů, pro on-line studium přes internet. Pro registrované seniory portál slouží jako studijní a komunikační prostředí.

http://www.dobrovolnik.cz/

Portál www.dobrovolnik.cz je servisní a informační portál o dobrovolnictví v České republice. Vznikl v březnu 2001 a do roku 2011 vstupuje ve zcela nové podobě. Současně se stává oficiálním internetovým portálem pro Evropský rok dobrovolných činností na podporu aktivního občanství zkráceně Evropský rok dobrovolnictví (ERD 2011) v České republice.

http://www.helpnet.cz

Informační portál pro osoby se specifickými potřebami.

https://www.pecujici.cz/

Stránky pečující koncem ledna 2019 skončily.  (21.4.2019)  Aktualizace stránek po deseti letech skončila. (TT) Pouze Inzerce byla prodloužena do 22.9.2019. Staráte se o starší osobu a nevíte si rady? K dispozici jsou vám rubriky Poradna, Vaše příběhy, Publikace, Příručky ke stažení, Kde hledat pomoc.

http://www.seniortip.cz

Internetový magazín nejen pro seniory. Čtvrtletně vychází tiskem Zpravodaj SeniorTip a je distribuován na území celého Moravskoslezského kraje. V úplné podobě je převáděn do elektronické formy, kterou můžete získat na této stránce.

http://www.zivot90.cz

Stránky občanského sdružení Život 90 obsahují diskusní fórum pro seniory,  ukázky z časopisu Generace a informace o dalších aktivitách sdružení.

http://www.elpida.cz

Stránky představují programy obecně prospěšné společnosti, která pomáhá seniorům. Patří k nim mimo jiné Linka seniorů, linka důvěry pro seniory (bezplatná služba na čísle 800 200 007), čtvrtletník Vital plus a další.

 

http://www.vstupujte.cz

Informační server nejen pro seniory – provozuje občanské sdružení pro podporu psychosociálních aktivit Remedium Praha. Nabízejí literární dílnu, občanskou poradnu, seznámení, inzerci, fotogalerii.

 

http://www.seniorportal.cz

Portál zaměřený na čtyřmilionovou skupinu lidí – kategorii 50 a více let. Pro zaregistrované čtenáře má výhodné akce a slevy na nejrůznější produkty.

http://www.tretivek.cz

Pro důchodce a seniory. Portál, který provozuje Mgr. Vlasta Otychová s týmem dobrovolných spolupracovníků, se tematicky člení do řady rubrik. Nejvíce vyhledávané jsou články o zdraví a soutěže, v nichž je možné vyhrát zajímavé ceny. V rubrice Zeptejte se odpovídají na dotazy čtenářů lékaři, psychologové a odborníci na počítače.