O nás

  • Vítáme Vás na oficiálních stránkách Městské knihovny Bruntál. Naše knihovna sídlí v krásné, rekonstruované budově bývalého německého chlapeckého semináře Petrin, která je od roku 2002 kulturní památkou.

 

  • Zřizovatelem knihovny je Město Bruntál. Bruntál se nachází v podhůří Jeseníků a má dlouhou a zajímavou historii. Ve městě spatříte několik nádherných, historických budov a okolí nabízí překrásnou přírodu.

 

 

  • Knihovna sídlí na adrese Školní 2. U budovy se nachází bezplatné parkoviště. Kromě toho má ještě pobočku na Okružní ulici. V naší knihovně najdete oddělení pro dětské čtenáře, oddělení pro dospělé čtenáře a studovnu a čítárnu, která také slouží jako příruční knihovna. Kromě absenčního a prezenčního půjčování knih a periodik, reprografických služeb a internetu v knihovně nabízíme našim uživatelům i možnost výpůjčky deskových her, e-knih, hudebnin a velmi populárních audioknih. Samozřejmostí je meziknihovní výpůjční služba. Knihovna také pořádá vzdělávací a kulturní akce pro dospělé a pro děti (besedy, knihovnické lekce, Noc s Andersenem…). Uchováváme regionální literaturu.

 

 

  • Těšíme se na Vaši návštěvu!