O nás

  • Vítáme Vás na oficiálních stránkách Městské knihovny Bruntál. Naše knihovna sídlí v krásné, rekonstruované budově bývalého německého chlapeckého semináře Petrin, která je od roku 2002 kulturní památkou.

 

 

  • Zřizovatelem knihovny je Město Bruntál. Bruntál se nachází v podhůří Jeseníků a má dlouhou a zajímavou historii. Ve městě spatříte několik nádherných, historických budov a okolí nabízí překrásnou přírodu.

  • Knihovna sídlí na adrese Školní 2. U budovy se nachází bezplatné parkoviště. Kromě toho má ještě pobočku na Okružní ulici. V naší knihovně najdete oddělení pro dětské čtenáře, oddělení pro dospělé čtenáře a studovnu a čítárnu, která také slouží jako příruční knihovna. Kromě absenčního a prezenčního půjčování knih a periodik, reprografických služeb a internetu v knihovně nabízíme našim uživatelům i možnost výpůjčky deskových her, e-knih, hudebnin a velmi populárních audioknih. Samozřejmostí je meziknihovní výpůjční služba. Knihovna také pořádá vzdělávací a kulturní akce pro dospělé a pro děti (besedy, knihovnické lekce, Noc s Andersenem…). Uchováváme regionální literaturu.

  • Můžete si o nás přečíst např. na Wikipedii, podívat se na naše příspěvky na Instagramupřidat si nás mezi oblíbené knihovny na Databázi knih nebo dát „to se mi líbí“ naší oficiální facebookové stránce. Fotografie z akcí naší knihovny najdete na našich facebookových stránkách a Instagramu. Starší fotografie zde.

  • Těšíme se na Vaši návštěvu!